Su Arıtma

Aktif Grup Yönetim Kurulu Başkanı Halim Özdemir, gri su geri kazanım ve yağmur suyu toplama sistemleri çalışmalarına verdikleri önemi ve doğa ve çevreyi korumak adına devletin destek vermesi gerektiğini belirtti.

 

Aktif Grup Yönetim Kurulu Başkanı Halim Özdemir
Aktif Grup Yönetim Kurulu Başkanı Halim Özdemir

Aktif Grup Yönetim Kurulu Başkanı Halim Özdemir
Aktif Grup olarak çevreye verdikleri önem ve su kaynaklarını korumak için geliştirdikleri ürün ve sistemler hakkında, şirketlerinin geleneksel İftar Yemeği'nde yaptığı konuşmasında altını çizen Halim Özdemir; " Aktif Grup olarak gri su geri kazanım ve yağmur suyu toplama sistemlerinde sektör lideriyiz. Bu sistem ile suyu yüzde 50 ile 80 arasında tasarruflu kullanmamız mümkün. Genelde atık su tesisleri zorunluluktan kurulur. Ancak verimli çalıştıramazlar. Biz uzaktan erişim sistemini geliştirdik. Arızayı uzaktan erişim ile hızlıca çözüyoruz. Suyumuzu daha verimli kullanmak için bu sistemin yeni yapılan tüm binalarda kullanılmasını öneriyoruz".

Kadıköy ve Nilüfer Belediyeleri'nden destek

Aktif Grup Yönetim Kurulu Başkanı Halim Özdemir; Kadıköy ve Bursa Nilüfer Belediyeleri'nin verdikleri destek çalışmaları hakkında bilgi verdi. " Kadıköy Belediyesi 200 dairenin üzerindeki sitelerde gri su ve yağmur suyunu zorunlu tuttu. Arzumuz 50 dairelik her projede bu uygulama yaygınlaştırılsın. bursa Nilüfer Belediyesi de bu uygulamanın olacağı binalarayüzde 10 emsal artışı verme kararı aldı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi de bu konuda çalışmalar yapıyor. Emlak Konut bu çalışmalara

Aktif Grup geleneksel İftar yemeği katılımcıları
Aktif Grup geleneksel İftar yemeği katılımcıları

Aktif Grup geleneksel İftar yemeği katılımcıları
destek veriyor. Doğa ve çevre adına bu çalışmalara destek verenlere teşekkür ediyoruz" dedi.
Çevre Bakanlığı, TOKİ, KİPTAŞ gibi kurumların destek olmasının çevre için öneminden bahseden Özdemir, Belediyelerin bu sistemi kullananlardan atık su parası almayarak destek vermesinin önemli olduğunu söyledi. Yatırımcı ve müteahhitlerin sistemlerinde alt yapı tesisatlarını gri suya göre yapmalarını önerdi.

Aktif Dağıtım Sistemi ile 24 saat hizmet
 
Aktif Grup Yönetim Kurulu Başkanı Halim Özdemir; "1995 den beri hizmet veren Aktif Grup, Aktif Dağıtım Sistemi ile verilen siparişleri 24 saat içinde şantiyelere ulaştırıyor. Bu yılbaşından itibaren Aktif Kart uygulaması başlattık. Bu kart ile puan biriktirebilir hediyeler kazanabilirsiniz" dedi.


Patenti Aktif Gruba ait olan pis su sessiz boru kelepçeleri şantiyelerin tercihi oldu. Bu fonksiyonel ürünün geliştirilmesi için yoğun çalışma yapıldı. Uğurfix firması ile sessiz ve normal kelepçelerin satışını yapmak üzere Aktif Grup anlaştı. Ekomaxi firmasının da Marmara ve Ege Bölgesi tek yetkili satıcısı oldu. Paslanmaz galveniz ve GRP su deposu ihtiyaçları Aktif Grup'dan temin edilebilir.

Mekanik Firmalarına büyük imkan

Aktif Grup Yönetim Kurulu Başkanı Halim Özdemir; "Mekanikçi firmaların şantiyelerinde her zaman kalan malzemeleri olur, bunların tekrar ekonomiye kazandırılması konusunda biz çalışmaya başladık. Şantiyenizde kalan malzemeniz varsa bizi arayın. Temsilcimiz bu malzemelerin kullanılabilirliğini değerlendirip sizden iade alacak. bunların yerine size güncel ihtiyacınız olan malzemeleri vereceğiz" dedi.

Sektörün en önemli sorununun güven problemi olduğunu ifade eden Özdemir, 40 yılık birikimlerinin sonucunda gerek hizmet anlayışı gerek ekonomik sağlamlık ile verdikleri sözlerin arkasında durduklarını ve iş ortaklarının güveni için teşekkür ettiklerini ekledi.

ICSG İstanbul 2018

ISAF İstanbul 2018