Yeşil Bina stratejisi doğrultusunda ilerici bir bakış açısıyla tasarlanan ve geçtiğimiz günlerde LEED Platinum sertifikası alan Afyon Çimento’nun yeni idari binasının iklimlendirme ihtiyacı, yüksek verimli aksiyel fanlı kapalı tip DECSA Soğutma Kulesi ve CLIMATEMASTER Su Kaynaklı Isı Pompaları ile sağlanıyor.

Devamını oku...

KBSB üyeleri Sektör Buluşması 09.03.2018’de Elite Otel İstanbul’da 28 üye firmamızın temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.Toplantıda öncelikle KBSB Yönetim Kurulu Başkanlığına seçilen A.Cevat AKKAYA, katılımcılara teşekkür ederek, yeni yönetimin yapmayı düşündüğü faaliyetler hakkında bilgiler verdi.

Devamını oku...

İklimlendirmenin Japon devi Daikin, Türkiye’de yaygınlaşmaya başlayan multi (çoklu) klima sistemlerinin avantajlarına yenilerini ekledi. Tek bir dış ünite ile birden fazla klimanın çalışmasına imkan veren multi sistemler görüntü, ses ve çevre kirliliğinin önüne geçen özellikleri ile öne çıkıyor. Başta kentsel dönüşüm projeleri olmak üzere pek çok farklı yapıda tercih edilen multi sistemlere yeni bir model kazandıran Daikin, yeni nesil soğutucu akışkan Reform 32 (R32) ile tasarruf değerlerini de en üst noktaya taşıyor.

Devamını oku...

13 Martta İtalya Milano’da başlayan Mostra Convegno Expocomfort Fuarı’nda Doğu İklimlendirme de yerini aldı. Bölgenin en önemli fuarlarından olan MCE’de 15. Hol, P44 numaralı standındaki yerinde Avrupalı müşterileri ile 3. kez buluşan Doğu İklimlendirme ısı geri kazanım cihazı ağırlıklı ürünleri ile fuara katıldı. Bu yılki standında ev tipi ısı geri kazanım cihazı, rotorlu tip ısı geri kazanım cihazı, yüksek verimli çapraz akışlı ısı geri kazanım cihazı ve ısı pompalı ısı geri kazanım cihazlarını sergiledi.

Devamını oku...

Bosch Termoteknik, İGDAŞ ve Gastechnics Dergisi iş birliğiyle bu yıl ikincisi düzenlenen İç Tesisat Buluşması’nda İstanbul’da faaliyet gösteren sertifikalı tesisat firmalarından uzmanlarla bir araya geldi. Yoğun bir katılımla gerçekleşen organizasyonda Bosch, geniş ürün gamı ve hizmetleri hakkında uzmanlara detaylı bilgiler verdi.

Devamını oku...

ErP Direktifi, “Energy-related Products” yani “Enerji ilişkili Ürünler” Direktifi anlamına gelen kısaltmadır. ErP Direktifi Avrupa Birliğine üye ülkelerde yürürlükte olup ve bir takım yasal yaptırımları tanımlamaktadır. Bu direktif, 2020 yılı için Avrupa Birliği hedefi olan 20% oranında yenilenebilir enerji kullanımının arttırılması, 20% oranında primer enerji kaynaklarının tüketiminin azaltılması ve 20% oranında sera gazı emisyonlarının azaltılması hedeflerine hizmet eder.

Devamını oku...

ICSG İstanbul 2018

ISAF İstanbul 2018