Enerji

Sabancı Üniversitesi İstanbul Enerji ve İklim Merkezi (IICEC) tarafından düzenlenen IICEC Uluslararası Enerji ve İklim Forumu’nun 8’incisi bu yıl 13 Ekim Cuma günü gerçekleştirilecek. Enerji sektörünü her yıl İstanbul’da bir araya Forum’da bu yıl küresel enerji yatırımlarının geleceği masaya yatırılacak.

 


Sabancı Üniversitesi Kurucu Mütevelli Heyeti Başkanı Güler Sabancı
Sabancı Üniversitesi Kurucu Mütevelli Heyeti Başkanı Güler Sabancı
Sabancı Üniversitesi Kurucu Mütevelli Heyeti Başkanı Güler Sabancı
Sabancı Üniversitesi IICEC tarafından her yıl düzenlenen IICEC Uluslararası Enerji ve İklim Forumu’nun 8’incisi, bu yıl 13 Ekim 2017 Cuma günü yapılacak. Hükümetlerin, enerji sektörünün ve akademik camianın temsilcilerini her yıl İstanbul’da buluşturan IICEC Uluslararası Enerji ve İklim Forumu, bu yıl küresel enerji yatırımları ve yatırımların geleceğine odaklanacak.

Sabancı Üniversitesi IICEC 8. Uluslararası Enerji ve İklim Forumu;

Sabancı Üniversitesi Kurucu Mütevelli Heyeti Başkanı Güler Sabancı,

Sabancı Üniversitesi IICEC Direktörü Prof. Carmine Difiglio,

IICEC Onursal Başkanı ve Uluslararası Enerji Ajansı (IEA) Başkanı Dr. Fatih Birol’un ev sahipliğinde yapılacak.

Açılış konuşmasını Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’ın yapacağı foruma Polonya Çevre Bakanı Jan Szyszko da katılacak.

IICEC Onursal Başkanı ve Uluslararası Enerji Ajansı (IEA) Başkanı Dr. Fatih Birol
IICEC Onursal Başkanı ve Uluslararası Enerji Ajansı (IEA) Başkanı Dr. Fatih Birol
IICEC Onursal Başkanı ve Uluslararası Enerji Ajansı (IEA) Başkanı Dr. Fatih Birol
IICEC 8. Uluslararası Enerji ve İklim Forumu’na bu yıl da dünya genelinde üst düzey kamu temsilcileri ve uluslararası enerji sektörünün küresel lider kuruluşlarının yöneticileri ile önde gelen üniversitelerin, politika merkezlerinin ve düşünce kuruluşlarının temsilcileri katılacak. Forum süresince panelistler ve katılımcılar, sürdürülebilir ve güvenli enerjinin geleceğini değerlendirerek, yeni çözümleri tartışmaya açacak.

2010 yılında faaliyete başlayan Sabancı Üniversitesi IICEC, enerji ve iklim alanında objektif, üstün nitelikli ekonomik ve politik çalışmalar yapma amacıyla kurulmuş, gelecek odaklı, bağımsız bir araştırma ve politika merkezidir. IICEC’in girişimleri, bölge ve dünya için sürdürülebilir enerjinin geleceğine yönelik çözümlerin geliştirilmesine yardımcı olmaktadır.

Sabancı Üniversitesi IICEC dünyadaki hükümetler, endüstri ortakları, uluslararası organizasyonlar, diğer üniversiteler, düşünce  ve araştırma kuruluşları ile etkileşim içinde faaliyetlerini yürütür. IICEC karar alıcıları, endüstri temsilcilerini, akademisyen ve kanaat önderlerini temel enerji zorlukları konusunda bilgilendirmeyi ve onlara nesnel bir analiz sağlamayı amaçlamaktadır. Enerji ve iklim alanlarında yer alan kilit paydaşları bir araya getiren etkili bir platform sağlayarak fikir alışverişini ve gelişimini teşvik etmektedir.

ICSG İstanbul 2021

SODEX İstanbul 2021

29 Eylül - 2 Ekim 2021
isk sodex 2019 300x250