Enerji

Koronavirüs önlemleri nedeniyle bu yıl dijital formatta ve 14-16 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek olan 26. ICCI Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı (ICCI Digital), enerji sektörünün tüm oyuncularını pandemi sonrası ilk kez bir araya getiriyor.

 

ICCI Digital Açılış Oturumu, 14 Ekim Çarşamba sabahı 10:00-11:00 saatleri arasında Zoom platformu üzerinden gerçekleştirilecek.
ICCI Digital Açılış Oturumu, 14 Ekim Çarşamba sabahı 10:00-11:00 saatleri arasında Zoom platformu üzerinden gerçekleştirilecek.
ICCI Digital Açılış Oturumu, 14 Ekim Çarşamba sabahı 10:00-11:00 saatleri arasında Zoom platformu üzerinden gerçekleştirilecek.
ICCI Digital, zengin online konferans oturumlarıyla, sektörün, pandeminin başından bu yana beklemede olan odak konularının detaylı olarak ele alınmasına imkan verecek.

Enerji Bakanı Fatih Dönmez, TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı Mustafa Elitaş, EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz, MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, DEİK Enerji İş Konseyi Başkanı Haluk Kalyoncu ve Türkiye Kojenerasyon Derneği Başkanı Yavuz Aydın’ın konuşma yapacağı ICCI Digital Açılış Oturumu, 14 Ekim Çarşamba sabahı 10:00-11:00 saatleri arasında Zoom platformu üzerinden gerçekleştirilecek.

‘Olağanüstü Dönemlerde Enerji Yönetimi’nden Enerji Diplomasisi’ne, ‘Elektrik Piyasalarında Dijitalizasyon’dan ‘2021 ve Sonrası Destek Mekanizmaları’na kadar çok geniş bir yelpazeyi kapsayacak olan ICCI Digital’in ilk gün programı ve konuşmacıları da şöyle olacak:

o Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Abdullah Tancan: ‘2021 ve Sonrası Destek Mekanizmaları’ Özel Oturumu

o Enerji İşleri Genel Müdürü Murat Zekeriya Aydın: Olağanüstü Dönemlerde Enerji Yönetimi

o DEİK Özel Oturumu: Enerji Diplomasisi

o Enerji Verimliliği ve Çevre Dairesi Başkanı Dr. Oğuz Can: Türkiye’de Enerji Verimliliği İyileştirme Çalışmaları, Bölgesel Enerji ve Isı Piyasası Kurulması

o MÜSİAD Enerji Komisyonu Başkanı Dr. Cihad Terzioğlu: Elektrik Piyasalarında Dijitalizasyon

o KojenTürk Özel Oturumu: Enerji Verimliliği ve Dağıtık Enerji Optimizasyonu için Kojenerasyon

o TÜREB Özel Oturumu

 

ICCI Digital’in 15 ve 16 Ekim tarihlerinde yapılacak oturumlarından bazı başlıklar da şöyle:

o Hibrit Enerji Sistemlerinin Enerji Verimliliğine Katkıları

o Özel Panel: 21. Yüzyıl’da Doğal Gazın Rolü ve Türkiye için Yeni Kazanımlar: GAZBİR Başkanı Yaşar Arslan, Doç. Dr. Sohbet Karpuz

o STK Özel Oturumu: Enerji Sektöründe STK’ların Rolü

o 2030 Yılına Doğru Türkiye’nin Optimum Elektrik Üretimi: Shura Direktörü Dr. Değer Saygın

o Enerjide Yeni Oyuncu: ‘Hidrojen - Prof. Dr. İskender Gökalp

o TWRE - Turkish Women in Renewables Özel Oturumu

o Enerji Değer Zincirinde Dijital Akıl

o Yenilenebilir Enerji Üretiminde Yeni Teknolojiler: Rüzgar, Güneş, Jeotermal, Biyokütle

 

ICCI

2020’de 26.’sı düzenlenecek olan ve enerji sektöründe konuyla ilgili 14 bin yerli ve yabancı ziyaretçi tarafından düzenli olarak takip edilen ICCI, “bu yıl Koronavirüs pandemisi önlemleri nedeniyle ‘dijital’ formatta ve ‘ICCI Digital’ adıyla gerçekleştirilecek. Dijitalleşme konusunu ‘Enerjide Dönüşüm ve Değişim” başlığıyla geçtiğimiz yıl ana tema olarak kullanan ICCI; pandemi dolayısıyla uzun süredir bir araya gelme fırsatı bulamayan enerji sektörünün tüm oyuncularına, güncel konuları, yine dijital platform üzerinde tartışma ve gelişmelerden haberdar olma imkanı verecek.

ICCI 2020

Solar İstanbul