Enerji

Ülkemiz enerji piyasasının “En Büyük Aile Buluşması” olarak gelenekselleşen Türkiye Enerji Zirvesi’nin dokuzuncusu bu yıl 8-10 Ekim 2018 tarihleri arasında Antalya Regnum Carya Golf & Spa Resort’ta düzenlenecek.

Türkiye Enerji Zirvesi’nin dokuzuncusu bu yıl 8-10 Ekim 2018 tarihleri arasında Antalya Regnum Carya Golf & Spa Resort’ta düzenlenecek.
Türkiye Enerji Zirvesi’nin dokuzuncusu bu yıl 8-10 Ekim 2018 tarihleri arasında Antalya Regnum Carya Golf & Spa Resort’ta düzenlenecek.
Türkiye Enerji Zirvesi’nin dokuzuncusu bu yıl 8-10 Ekim 2018 tarihleri arasında Antalya Regnum Carya Golf & Spa Resort’ta düzenlenecek.
T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı himayelerinde, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'nun (EPDK) destekleriyle düzenlenecek olan 9. Türkiye Enerji Zirvesi, 1.500’e yakın ulusal ve uluslararası katılımcıyı, Türkiye ve bölge ülkelerinin kamu kurum ve kuruluşlarının üst düzey isimleriyle buluşturacak ve yeni iş birliği imkanlarına kapı aralayacak.

Dünya enerji piyasalarında yaşanan hızlı dönüşüm, ülkeler ve şirketler için bütünsel ve gelecek trendleri ile uyumlu stratejilere ihtiyacı beraberinde getiriyor. Yeni döneme uyum sağlayan şirketler büyük avantaj elde ederken bunun dışında kalanlar ise önemli bir risklerle karşı karşıya kalabilecektir. Bu durum ise enerji piyasalarında yaşanan gelişmelerin ve trendlerin yakından analiz ve takip edilmesini zorunlu kılıyor. 9. Türkiye Enerji Zirvesi’nde, son 15 yılda yaşadığı hızlı gelişim süreci ile önemli mesafe kat eden Türkiye enerji piyasaları, global piyasalarda yaşanan gelişmeler ve gelecek trendleri farklı açılardan sektör profesyonelleri, uzmanlar ve üst düzey bürokratlar tarafından ele alınacak.

9. Türkiye Enerji Zirvesi’nde ele alınacak konulardan bazıları şunlardır;

* Enerji piyasalarında dönüşüm,

* Enerjide gelecek trendleri,

* Türkiye enerji piyasalarında gelecek beklentileri,

* Dijitalleşme,

* Enerji yatırımlarının finansmanı,

* Türkiye’de yenilenebilir enerji ve YEKA’lar,

* Doğu Akdeniz enerji jeopolitiği,

* Akaryakıt ve LPG piyasaları,

* Ham petrol piyasaları,

* Doğal gaz ve LNG piyasaları,

37 düzenleyici kurumun üye olduğu Enerji Düzenleyicileri Bölgesel Birliği (ERRA), Enerji Yatırım ve Düzenleme Konferansı’nın 17’ncisi, 9. Türkiye Enerji Zirvesi ile birlikte eş zamanlı olarak düzenlenecektir. Konferans, Türkiye ve diğer ERRA üyesi ülkelerin bulunduğu Avrupa, Asya, Afrika, Orta Doğu ve Amerika’dan düzenleyici kurumları, hükümet yetkililerini, enerji şirketlerini, profesyonelleri, yatırımcıları ve sektör derneklerini bir araya getirecektir. Yeni işbirliği ve pazarlara kapı aralayacak olan bu iki prestijli etkinliğin eş zamanlı olarak birlikte düzenlenmesi, örnek bir bölgeler arası işbirliği olmasının yanı sıra katılımcılara ve sponsorlara da önemli fırsatlar sunacak.

İki gün boyunca devam edecek olan organizasyon, TOBB, TÜSİAD, TLPGD, SSDGD, ELDER, ETD, PETFORM, EÜD, GAZBİR, GAZİD, PETDER, ADER, PÜİS, TABGİS gibi Türkiye’nin ve sektörün önde gelen sivil toplum kuruluşları tarafından desteklenmektedir. Ayrıca 9. Türkiye Enerji Zirvesi’nde bu yıl ilk kez Global Gas Center, Med-Reg, WEC TMK gibi enerji sektöründe faaliyet gösteren uluslararası kuruluşların katkı sağlayacağı eş zamanlı oturumlar ve yuvarlak masa toplantıları düzenlenecektir.

ISK - SODEX Istanbul 2019

INGAS 2019