Enerji

Siemens Bina Teknolojileri Bölümü, konutlardaki ısıtma sisteminin kontrolüne yönelik yeni bir akıllı termostatı Kasım 2017’de kullanıcıların hizmetine sundu. RDS110 akıllı termostat, sadece birkaç dakika içinde devreye alınabiliyor ve cep telefonu uygulaması aracılığıyla kontrol edilebiliyor.

 

RDS110 akıllı termostat oda sıcaklığını, hava kalitesini, nem seviyesini ve evde insan olup olmadığını algılayan entegre sensörler içeriyor
RDS110 akıllı termostat oda sıcaklığını, hava kalitesini, nem seviyesini ve evde insan olup olmadığını algılayan entegre sensörler içeriyor
RDS110 akıllı termostat oda sıcaklığını, hava kalitesini, nem seviyesini ve evde insan olup olmadığını algılayan entegre sensörler içeriyor
RDS110 akıllı termostat oda sıcaklığını, hava kalitesini, nem seviyesini ve evde insan olup olmadığını algılayan entegre sensörler içeriyor; ayrıca dışarıdaki sıcaklığı ölçen harici sensörler veya pencerelerin açılmasını sağlayan düğmelerle birlikte kullanılabiliyor. Cihazın üzerindeki dokunmatik ekran, kolay kullanım için gerekli bilgileri gösteriyor. Ekrandaki Yeşil Yaprak simgesi, ısıtma ekipmanının en üst düzey enerji verimliliğiyle çalışıp çalışmadığını gösteriyor. Evde insan olup olmadığını tespit eden sensör, insan varlığını algıladığı anda konfor seviyesini aktive ediyor. Isıtma ve sıcak su için yapılan haftalık zaman programları mobil uygulamada görülebiliyor ve kolayca ayarlanabiliyor. Mobil uygulama ve dokunmatik ekran üzerinden pek çok farklı kontrol fonksiyonunun yönetilebilmesi, kullanım kolaylığı ve odadaki hava kalitesinin sensörlerle takibi sayesinde, RDS110 akıllı termostat kullanıcıların ihtiyaçları doğrultusunda mükemmel mekanlar yaratıyor.

Termostat, mobil uygulama veya cihaz üzerindeki dokunmatik ekran ile kolayca kontrol edilebiliyor. Ayrıca, sensörler aracılığıyla toplanan verilerin Siemens’in bulut ortamına aktarılmasını sağlayan WLAN uyumlu bir yönlendiriciye (router) bağlanabiliyor. Kullanıcılar bu verilere uygulama üzerinden erişebiliyor ve 12 adede kadar termostatı cep telefonları üzerinden kolayca kontrol edebiliyor. Uygulama Almanca, İngilizce, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Çince gibi farklı dillerde kullanılabiliyor.

Akıllı termostatta, maksimum enerji verimliliğiyle istenen konfor seviyesini elde etmek için en iyi ısıtma stratejisini belirleyen, kendi kendine öğrenebilen bir algoritma bulunuyor. Termostat, sensörden gelen verilere göre optimum ısıtma başlangıç zamanını seçiyor. Gün içerisinde ısıtma stratejisini odaya ve kullanımda olan ısıtma cihazlarına göre ayarlıyor ve böylece daha az enerji tüketimine ve daha düşük enerji maliyetlerine ciddi düzeyde katkıda bulunuyor.

90 mm boyutundaki siyah dokunmatik ekranın özel tasarımı, Siemens RDS110 akıllı termostatın üstün teknolojisini yansıtıyor. Dokunmatik ekran, odadaki aydınlatma koşullarına uyum gösteriyor ve optimum okunabilirlik sağlıyor. Gerek ekran gerekse farklı bilgi ve kontrol seçenekleri, yetkisiz erişime karşı eksiksiz bir şekilde korunabiliyor.

Termostat çok kısa bir sürede kurulup devreye alınabiliyor. Kurulum sırasında WLAN gerektirmiyor. Entegre navigasyon asistanı, cihazı devreye almayı kolaylaştırıyor ve tüm süreç sadece birkaç adımda ve birkaç dakikada tamamlanıyor.

eu.bac Class AA sertifikalı bu akıllı termostat, optimum enerji verimliliği için eco-design Class IV koşullarına da uygunluk gösteriyor.

 

www.siemens.com.tr/akilli-termostat

IoT EurAsia 2022 - ONLINE

22 Şubat 2022 - ONLINE
IoT EurAsia 2022

SOLAREX İstanbul 2022

07 - 09 Nisan 2022 - İSTANBUL
SOLAREX İstanbul 2022

NPPES 2022

EUROVENT SUMMIT ANTALYA

25 - 28 Ekim 2022 - ANTALYA
SOLAREX İstanbul 2022